AKTUĀLI

Vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" apgrozījums pieaug par 12,6%

20.02.2018

Latvijas vides pakalpojumu nozares līdera, uzņēmuma "Clean R", 2017. gada apgrozījums ir pieaudzis par 12,6 %, salīdzinot ar 2016. gadu, un sasniedz 36,55 milj. EUR. Uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem – 3,37 milj. EUR. 

Tā liecina uzņēmuma 2017. gada konsolidētie darbības rezultāti. "Clean R" pamatdarbības virzieni ir atkritumu apsaimniekošana, atkritumu šķirošana, dabas resursu nodokļa apsaimniekošana, vides produktu tirdzniecība, telpu uzkopšana un uzturēšana, kā arī teritoriju uzturēšana un ceļu tīrīšana. 

2017. gads uzņēmumam ir bijis veiksmīgs un efektīvs visos darbības virzienos. Tajos vērojama izaugsme un apgrozījuma pieaugums, ko izdevies panākt, būtiski kāpinot produktivitāti un paplašinot tirgus daļu visos darbības segmentos. 2017. gada laikā noslēgti ilgtermiņa sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumi ar vairākām Latvijas pašvaldībām. Uzņēmums sācis darbu Ikšķilē un Jūrmalā, bet pārtrauca Daugavpilī. 2017. gada vasarā SIA "Clean R", sadarbībā ar Valsts vides dienestu, pieņēma izaicinājumu un veiksmīgi īstenoja teritorijas sakopšanas darbus pēc ugunsgrēka nelegālajā atkritumu glabātavā Jūrmalā. 

2017. gadā notika uzņēmuma "Clean R" reorganizācija, kuras rezultātā poligona "Getliņi" teritorijā esošā sadzīves atkritumu šķirošanas rūpnīca tika nodalīta kā atsevišķs meitasuzņēmums – SIA "Vides resursu centrs".

"Uzņēmuma darbība 2017. gadā ir bijusi efektīva, mērķtiecīga un pozitīva, par ko lielu pateicību esam parādā uzņēmuma darbiniekiem, vadības grupai, valdei un dalībniekiem. 2017. gads jau iezīmēja  un 2018. gads noteikti akcentēs galveno izaicinājumu uzņēmuma attīstībā – darbinieku trūkumu visos mūsu darbības segmentos. Tas ir kļuvis par akūtu problēmu, problēmu Nr. 1 mums, nozarei un valstij. Mums tas liek domāt par vēl mērķtiecīgāku produktivitātes veicināšanu, tehnoloģiju izmantošanu, lai mazinātu cilvēku darba nepieciešamību, kā arī jauniem darbinieku piesaistes un motivācijas veidiem," aizvadīto gadu un nākotnes attīstību raksturo SIA "Clean R" valdes priekšsēdētājs Jānis Leimanis. 

2018. gadā vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" mērķis ir nostiprināt savas pozīcijas kā vadošajam privātajam atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam Latvijā, īpaši Rīgā un Pierīgā. Iecerēta arī darbības veidu paplašināšana atkritumu pārstrādē, izveidojot plastmasas atkritumu pārstrādes rūpnīcu, kurā no polietilēna un polipropilēna izstrādājumiem, tostarp plastmasas maisiņiem, plēvēm un cietās plastmasas iepakojuma, kas nav PET, tos atšķirojot no pārējiem atkritumiem, tiks ražotas plastmasas granulas. Rūpnīcas plānotā jauda tiek prognozēta 10 tūkst. tonnu gadā, un tā atradīsies Rīgā.

SIA "Clean R", ar meitasuzņēmuma SIA "Eko Rija" palīdzību, ir iesaistījusies dabas resursu nodokļa (DRN) iepakojumam apsaimniekošanas sistēmā un 2018. gada laikā plāno kļūt par vienu no trīs vadošajiem šī segmenta uzņēmumiem. 

Būtiska loma uzņēmuma izaugsmē būs jaunu tehnoloģisko un IT risinājumu ieviešanai. Uzņēmums turpinās attīstīt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmu "Mappost". Sistēma, kas organizē atkritumu savākšanas ikdienas maršrutus, loģistiku un resursus, jau šobrīd ir atzīta un starptautiski prezentēta kā viens no nozares efektīvākajiem un inovatīvākajiem IT risinājumiem.

2018. gada 1. martā uzņēmums sāks sadzīves atkritumu svēršanu kūrortpilsētā Jūrmala, kas ir pirmā šāda nozares pieredze Latvijā. Viena no lielākajām Latvijas pilsētām pilnībā pāries uz sadzīves atkritumu izvešanu, balstoties uz to svaru, nevis tilpumu, kā līdz šim. Sistēma ir vērsta uz to, lai finansiāli ieguvēji būtu tie iedzīvotāji, kuri rada maz sadzīves atkritumu, piedomā pie to atgriešanas “otrreizējā dzīvē”, šķiro, kompostē, apsaimnieko pareizi. Mūsu pieredze Jūrmalā būs piemērs, kuram sekos daudzas Latvijas pašvaldības, lai lemtu, vai nākotnē svēršana būs pareizais solis iedzīvotāju motivēšanai šķirot un nodot pārstrādei sadzīves atkritumus.