AKTUĀLI

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” aicina mājsaimniecības, kuras skāris vai skars COVID-19 parūpēties par sadzīves atkritumu drošu izmešanu

20.03.2020


Vīrusa COVID-19 izplatība un ikdienas dzīves paradumi, kas ar to saistīti, ir jaunums un vēl neizpētīta joma ikviena iedzīvotāja un ikviena pakalpojumu sniedzēja darbībā. Tāpēc, lai nodrošinātu drošu pakalpojumu, “Clean R” pievienojas citu Eiropas valstu un LR Veselības ministrijas piesardzības pasākumiem, un aicina iedzīvotājus, īpaši tos, kurus skāris vai skars vīruss, kuri dzīvo karantīnas režīmā, sadzīves atkritumi tiek uzglabāti tvertnē ar vāku, sadzīves atkritumu maisus pirms izmešanas rūpīgi aizsiet, lai izslēgtu jebkuru potenciālo risku. Sadzīves atkritumus vēlams ievietot pat divos aizsietos maisos. Lūdzam ņemt vērā, ka maskas un salvetes ir sadzīves atkritumi un tās nedrīkst nonākt pie šķirotajiem atkritumiem. Pēc atkritumu izmešanas, rūpīgi nomazgā rokas ar ziepēm un dezinficē tās. 

Sadzīves atkritumu apsaimniekotāju novērojumi un veselības aprūpes sistēmas ekspertu atzinumi virknē Eiropas valstu liecina, ka COVID-19 izplatība ar sadzīves atkritumu starpniecību šobrīd nenotiek un atkritumi no inficētajām mājsaimniecībām nav bīstamāki par citiem sadzīves atkritumiem. Eiropas valstīs, tostarp Latvijā, sadzīves atkritumu izvešana turpinās ierastā režīmā, nodrošinot atkritumu izvešanas brigādēm papildu drošības un dezinfekcijas līdzekļus. Tomēr ir valstis, piemēram Austrija, Čehija, Somija, Īrija un Spānija, kuras aicina karantīnā esošajiem un inficētajiem cilvēkiem atkritumus likt rūpīgi nosietos maisos vai pat 2 maisos, kā to dara Lielbritānijā.

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" ir nozares līderis Latvijā, kurš dibināts pirms 75 gadiem. "Clean R” nodarbina vairāk kā 1300 darbinieku, un tas sniedz plašāko vides pakalpojumu klāstu vairāk kā 50 000 klientiem visā Latvijā. Klientiem tiek piedāvāti 40 pakalpojumi atkritumu apsaimniekošanas, īpašumu uzturēšanas, telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšanas un labiekārtošanas jomās, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana.