Biežāk uzdotie jautājumi

1. Kādās daļās Rīga ir sadalīta un kāpēc katrā daļā ir savs pakalpojuma sniedzējs?

Saskaņā ar izsludināto iepirkumu un Rīgas domes saistošajiem noteikumiem par atkritumu apsaimniekošanu –  Rīga tika sadalīta 4 daļās. Iepirkuma rezultātā uzvarēja saimnieciski izdevīgākie piedāvājumi, viens atkritumu uzvarētājs pēc iepirkuma prasībām varēja saņemt tiesības apkalpot Rīgu ne vairāk kā 3 daļās no 4.

Daļas un pakalpojumu sniedzēji:

 • Rīgas Austrumu izpilddirekcijas Rīgas Centra rajona un Rīgas Latgales priekšpilsētas administratīvā teritorija – apkalpo SIA „Clean R”;
 • Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas Rīgas Vidzemes priekšpilsētas un Rīgas Ziemeļu rajona administratīvā teritorija  – apkalpo SIA „Eco Baltia vide”;
 • Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas Rīgas Kurzemes rajona administratīvā teritorija – apkalpo SIA „Clean R”;
 • Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas Rīgas Zemgales priekšpilsētas administratīvā teritorija – apkalpo SIA „Pilsētvides serviss” un SIA LAUTUS.

2. Kam jāslēdz jaunais atkritumu apsaimniekošanas līgums?

Privātmāju iedzīvotājiem un juridiskām personām ir pašiem jāpārslēdz sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgums ar jauno pakalpojumu sniedzēju. Savukārt, daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju līgumus pārslēdz namu apsaimniekotājs, kas pēc tam par to informē dzīvokļu vai cita veida īpašumu īpašniekus un piestāda rēķinu par atkritumu apsaimniekošanu.

3. Kas notiks, ja es nepārslēgšu līgumu?

Pašvaldība ir noteikusi kārtību, ka sadzīves atkritumu apkalpošanu nodrošina atkritumu apsaimniekotāji konkrētās Rīgas zonās. Iedzīvotāju pienākums ir iesaistīties pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmā un noslēgt līgumu ar pakalpojuma sniedzēju līdz 2020. gada 20. maijam. 

Ja līdz šim laikam netiek pārslēgts līgums ar pakalpojumu sniedzēju, var tikt piemērots administratīvais sods par neiesaistīšanos sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmā – fiziskajām personām no 10 līdz 150 eiro, bet juridiskajām personām — no 50 līdz 300 eiro. Soda apmēru par neiesaistīšanos pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmā nosaka Atkritumu apsaimniekošanas likuma 43.pants

4. Kādas cenas ir katrā no zonām? Kāpēc tās atšķiras?

Katrs apsaimniekotājs veica savus aprēķinus, par citu apsaimniekotāju aprēķiniem atbildēt nevaram. “Clean R” savos aprēķinos ņēma vērā vairākus faktorus: Iepirkuma tehniskā specifikācija, katras zonas sarežģītība, transporta izmaksas, darbinieku izmaksas, nodokļi u.c. Jānorāda, ka katrā no zonām iedzīvotājiem tiek nodrošināta zemākā piedāvātā cena. 

Cenas un pakalpojumu sniedzēji:

 • Rīgas Austrumu izpilddirekcijas Rīgas Centra rajona un Rīgas Latgales priekšpilsētas administratīvā teritorija – apkalpo “Clean R” – 16,14 eur/m3, ieskaitot PVN;
 • Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas Rīgas Vidzemes priekšpilsētas un Rīgas Ziemeļu rajona administratīvā teritorija  – apkalpo “Eco Baltia Vide” 
 • Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas Rīgas Kurzemes rajona administratīvā teritorija – apkalpo “Clean R” – 16,43 eur/m3, ieskaitot PVN;
 • Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas Rīgas Zemgales priekšpilsētas administratīvā teritorija – apkalpo PS ”Lautus Vide” – par m3 cenu interesēties pie pakalpojuma sniedzēja

5. Kā es varu uzzināt kurā no daļām man jāslēdz līgums? Ir kāda karte kur to var pārbaudīt?

Lai noskaidrotu un pārliecinātos, kurš no atkritumu apsaimniekotājiem turpmāk apkalpos Jūsu īpašumu Rīgā, aicinām apskatīt informāciju Rīgas zonu kartē SPIEDIET ŠEIT, kur iespējams meklētājā ievadīt savu adresi. Pēc adreses ievadīšanas, sistēma sniegs tūlītēju informāciju par Jūsu turpmāko pakalpojuma sniedzēju

6. Ja man ir vairāki īpašumi Rīgā, vai man būs vairāki līgumi par atkritumu apsaimniekošanu?

Saskaņā ar izsludināto iepirkumu un Rīgas domes saistošajiem noteikumiem par atkritumu apsaimniekošanu –  Rīga tika sadalīta 4 daļās. Iepirkuma rezultātā uzvarēja saimnieciski izdevīgākie piedāvājumi (kas ir arī zemākā cena katrā zonā), viens atkritumu uzvarētājs pēc iepirkuma prasībām varēja saņemt tiesības apkalpot Rīgu ne vairāk kā 3 daļās no 4.

Ja īpašumi ir dažādās daļās – būs jāslēdz vairāki līgumi, arī cena par atkritumu m3 katrā daļā var atšķirties. Atkritumu apsaimniekotājs drīkst sniegt pakalpojumu tikai tajā pilsētas daļā, kurā atzīts par uzvarētāju.

Lai pārbaudītu, kurā no zonām atrodas Jūsu īpašums, aicinām apskatīt Rīgas zonu karti SPIEDIET ŠEIT, kur iespējams meklētājā ievadīt savu adresi. Pēc adreses ievadīšanas, sistēma sniegs tūlītēju informāciju par Jūsu turpmāko pakalpojuma sniedzēju.

7. Kā iespējams noslēgt līgumu?

Sākot ar š.g. 10. martu, jaunos atkritumu apsaimniekošanas līgumus var noslēgt:

Ja nepieciešams, ŠEIT IR PIEEJAMS video: Kā noslēgt līgumu e-pakalpojumos. Esošos klientus aicinām pārslēgt līgumu e-pakalpojumos. Tas Jums neaizņems vairāk kā 5 minūtes.

 • elektroniski, piesakot līguma slēgšanu rakstot uz e-pastu kc@cleanr.lv vai pa tālruni 67111001;
 • ar pasta starpniecību, nosūtot aizpildītu un parakstītu līguma pieteikuma formu (2 eksemplāros) uz adresi: Vietalvas iela 5, Rīga, LV-1009.

Līguma formas izdrukāšanai pieejamas šeit: 

CSA līgums privātpersonām SPIED ŠEIT 

CSA līgums juridiskām personām SPIED ŠEIT


 • Līguma formas ir pieejamas pie “Clean R” klientu centriem Rīgā – Vietalvas ielā 5 un Mellužu ielā 17. Tās variet paņemt – aizpildīt, parakstīt Jums vēlamā laikā un izmantojot atbildes aploksni nosūtīt atpakaļ uz “Clean R”. 

Atgādinām, ka ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa dēļ, “Clean R” no šā gada 13. marta uz  nenoteiktu laiku  pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē – Rīgā, Vietalvas ielā 5 un Mellužu ielā 17, kā arī Jūrmalā, Fabrikas ielā 11.

8. Kas ir sezonas līgums?


Sezonas līgums ir tiem klientiem, kuri īpašumā neuzturas pastāvīgi – atkritumu izvešana notiek pāris mēnešus gadā. Privātpersonu gadījumā sezonas līgumi ir daļai iedzīvotāju, kuriem ir vasarnīcas un atkritumi tiek radīti tikai vasaras mēnešos (ēkas nav paredzētas pastāvīgai dzīvošanai).

9. Cik ilgi attiecīgais līgums būs spēkā?

Līgumu darbības termiņš ir uz 7 gadiem.

10. Kādi būs pieejamie konteineru tilpumi?

Rīgā būs pieejami šādi konteineru tilpumi – 
-    Sadzīves atkritumiem: 0.12 m3, 0.24 m3, 0.66 m3, 0.77 m3 un 1.1 m3.
-    Dalīti vāktajiem atkritumiem jeb šķirotajiem atkritumiem:

 • Stikla konteinera tilpumi: 0.12 m3, 0.24 m3, 0.66 m3
 • MIX (Papīram/metālam/plastmasai) konteinera tilpumi: 0.24 m3, 0.66 m3 un 1.1 m3
 • Bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem – 0.24 m3 un 0.66 m3

11. Kādas šķirošanas iespējas būs privātmāju iedzīvotājiem?

Ikviens privātmāju iedzīvotājs, varbez maksas izmantot publiski pieejamos šķirošanas punktus vai ērtākai atkritumu šķirošanai mājvietā, papildus par atsevišķu samaksu iegādāties dalīto atkritumu šķirošanas somas vai konteinerus. Savukārt, apsaimniekošana un atkritumu izvešana ir bez maksas

Ja šķiroto atkritumu apjoms ir mazs – iesakām izmantot šķirošanas somas*, lai sašķirotos atkritumus var uzglabāt mājās un ērti tos nogādāt uz tuvāko dalīto atkritumu savākšanas punktu.

Ja šķiroto atkritumu apjoms ir liels un vēlamies šķirot atkritumus paši savā teritorijā, noslēdzot atsevišķu līgumu par šķiroto atkritumu apsaimniekošanu, iespēja iznomāt/iegādāties šķirošanas konteinerus – stiklam 0.24 m3 un MIX iepakojumam 0.24 m3. 

Ja vismaz piecas privātmājas savstarpēji vienojas par šķirošanu un vietu konteineru uzstādīšanai, tad bezmaksas pieejamie konteineri – stiklam 0.66 m3  un MIX iepakojumam 1.1 m3.  

Atgādinām, ka visam sašķirotajam materiālam ir jābūt tīram, sausam un pirms izmešanas iespēju robežās saplacinātam. 

!! Gadījumā, ja konteineros tiek konstatēts neatbilstošs sastāvs, konteinera izvešana ir maksas pakalpojums.

 

Drīzumā būs iespēja iznomāt/iegādāties konteinerus bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem.

* Lai iegādātos šķirošanas somas, aicinām sazināties ar “Clean R” klientu apkalpošanas centru. 

12. Kādas šķirošanas iespējas būs daudzdzīvokļu namiem un sabiedriskajām ēkām?

Daudzdzīvokļu ēku un sabiedrisko ēku īpašniekiem ir iespēja pieteikties bez maksas dalīto atkritumu šķirošanas punktu izveidei. Taču gadījumā, ja konteinerī tiek konstatēts neatbilstošs sastāvs, konteinera izvešana ir maksas pakalpojums. Kā arī, ja šķirošanas punkti netiks izmantoti, vai izmantos tos sadzīves atkritumu izmešanai, šķirošanas punkts tiks slēgts.

Daudzdzīvokļu namiem un sabiedriskajām ēkām (skolām, veikaliem, noliktavām utt.) bezmaksas pieejamie konteineri – stiklam 0.66 m3  un MIX iepakojumam 1.1 m3. Dalīto atkritumu apsaimniekošana un izvešana ir bez maksas  pakalpojums. 

Atgādinām, ka visam sašķirotajam materiālam ir jābūt tīram, sausam un pirms izmešanas iespēju robežās saplacinātam. 
 

13. Kādas šķirošanas iespējas būs juridiskām personām?

Juridiskām personām tiek piedāvātas vairākas iespējas: šķirot un nogādāt šķirotos atkritumus uz koplietošanas šķirošanas punktiem. Otra iespēja šķirot savā uzņēmumā, izmantojot konteinerus. 
Bezmaksas pieejamie konteineri – stiklam 0.24 m3; 0.66 m3 un MIX iepakojumam 0.24 m3; 0.66 m3 un 1.1 m3. Šķiroto atkritumu apsaimniekošana un izvešana ir bez maksas pakalpojums.

Atgādinām, ka visam sašķirotajam materiālam ir jābūt tīram, sausam un pirms izmešanas iespēju robežās saplacinātam.

14. Vai ir iespējams atkritumu izvešanu nodrošināt reizi divos mēnešos – vai šāda iespēja tiks piedāvāta?

Visiem klientiem tiks nodrošināti vienādi līguma izpildes nosacījumi, vienādi atkritumu savākšanas termiņi un biežums. Minimālo izvešanas biežumu nosaka: Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.87 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā” Noteikumi nosaka, ka minimālās prasības atkritumu apsaimniekošanai ir šādas: 
     8.1. individuālajām dzīvojamām mājām:
     8.1.1. vienu reizi četrās nedēļās, ja dzīvojamā mājā dzīvesvietu deklarējušas ne vairāk kā divas personas un pieņemot, ka izvesto atkritumu daudzums mēnesī ir 120 litri neatkarīgi no atkritumu savākšanas veida (konteineri vai priekšapmaksas atkritumu maisi);
     8.1.2. vienu reizi divās nedēļās, ja dzīvojamā mājā dzīvesvietu deklarējušas vairāk nekā divas personas;
     8.2. daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām – vienu reizi nedēļā;
     8.3. nedzīvojamām ēkām, kurās tiek veikta saimnieciskā darbība (biroji, skolas, stacijas un citas tamlīdzīgas ēkas) – vienu reizi četrās nedēļās;
     8.4. saimnieciskās darbības veicējam, kura darbība ir saistīta ar pārtikas preču tirdzniecību, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu vai kas nodarbojas ar pārtikas produkcijas ražošanu vai apstrādi un kurš noslēdzis līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju saskaņā ar saistošo noteikumu 34.punktu – vienu reizi četrās nedēļās.
 

15. Kad saņemšu savu atkritumu izvešanas grafiku?

Visiem klientiem, kas savlaicīgi pārslēgs līgumus, jaunais atkritumu izvešanas grafiks tiks nosūtīts divas nedēļas pirms pakalpojuma sākšanas. Ja līgums netiks noslēgts savlaicīgi, jārēķinās ar to, ka līgumu apstrāde varētu aizņemt vienu nedēļu, un tādā gadījumā izvešanas grafiku klients saņems kopā ar līgumu. 

16. Vai var mainīt izvešanas dienu?

Klients var sazināties ar pakalpojuma sniedzēju un informēt par vēlamajām izmaiņām grafikā. Iespēju robežās klienta lūgumi tiks izskatīti un tiks piedāvāti alternatīvi risinājumi atbilstoši maršrutu grafikam.

17. No cikiem līdz cikiem notiks izvešanas?

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.87 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā” nosaka: Atkritumu izvešanu aizliegts veikt laikā no plkst. 23.00–5.00, izņemot gadījumus, kad tehnisku apsvērumu vai avārijas apstākļu dēļ nav iespējams atkritumu savākšanu veikt citā laikā.

18. Kas mainīsies Vecrīgas klientiem, būs citas kartes?

Kārtība paliks nemainīga. Vecrīgā, kur nav iespējams novietot konteinerus šobrīd darbojas cita atkritumu apsaimniekošanas sistēma. Klientam ir pieejama Vecrīgas karte ar noteiktu atkritumu limitu. Klients noteiktos laikos zina, ka noteiktās vietās Vecrīgā atrodas atkritumu savākšanas mašīna- klients ar atkritumu maisu iet pie mašīnas, pie darbinieka nosver maisu un “nopīkstina” savu karti.
 

19. Kas ir bioloģiskie atkritumi?

No š.g. 20.maija iedzīvotājiem būs iespēja izmantot savā īpašumā esošo konteineru vai Clean R konteineru bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem. 

Būs pieejami bioloģisko atkritumu konteineri – 0.24 m3 un 0.66 m3 

Ja apjoms ir mazs, klientiem tiks piedāvāti specializēti maisi priekš bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem. Tos varēs iegādāties Clean R klientu centrā, Rīgā, Vietalvas ielā 5 par atsevišķu samaksu saskaņā ar cenrādi

Kas ir bioloģiskie atkritumi?
Bioloģiski noārdāmie atkritumi ir augi, puķes, nopļauta zāle, koku lapas, zariņi (līdz 5 cm diametrā), pārtikas atliekas, augļu un dārzeņu atliekas u.c., jebkuri dabīgas izcelsmes atkritumi. Tie nedrīkst būt kopā ar zemi un akmeņiem. 
 

20. Kas ir priekšapmaksas maisi? Un kur tos var iegādāties?

Priekšapmaksas maisi - paredzēti papildu apjomam sadzīves atkritumiem. Viena maisa tilpums 100 litri. Tos var iegādāties, lai vajadzības gadījumā pie konteinera noliktu papildu apjomu, kas jau ir apmaksāts. 

Maisu priekšrocība ir tā, ka klients par atkritumiem jau iepriekš ir samaksājis un nebūs jādomā par to kā viņa noliktos atkritumus būs novērtējis darbinieks, kurš veiks atkritumu izvešanu. Līdzīgi maisi būs paredzēti arī zaļajai masai – lapām, zālei u.c. Maisus var iegādāties “Clean R” klientu apkalpošanas centros un tikai tiem, kuriem ir līgums par atkritumu apsaimniekošanu.
 

10 jautājumi, kas varētu rasties pēc 20.maija

10 jautājumi, kas Tev varētu rasties pēc 20.maija 

 SPIED ŠEIT, LAI ATVĒRTU 


 

Rīgas cenrādis

 

Lai apskatītu pakalpojuma cenrādi SPIED ŠEIT

 


Video: Kā pārslēgt līgumu Clean R e-pakalpojumos?

Video pa soļiem - kā pārslēgt līgumu Clean R e-pakalpojumos

 

 

Video: Kā noslēgt līgumu Clean R e-pakalpojumos?

Video pa soļiem - kā noslēgt jaunu līgumu Clean R e-pakalpojumos

 

Video: Kā pieteikt vienreizējo izvešanu Clean R e-pakalpojumos?

 

 

Video: Kur apskatīt izvešanas kalendāru Clean R e-pakalpojumos?